Aerofestival w Poznaniu zaprasza prywatne samoloty

  Aerofestival w Poznaniu zaprasza prywatne samoloty

  1212
  PODZIEL SIĘ
  Podczas Aerofestival zaplanowano pokazy cywilne i wojskowe

  W weekend 13-15 czerwca na poznańskim lotnisku Ławica odbędzie się impreza lotnicza, która ma szansę być jedną z największych w Polsce. Organizatorzy zapraszają właścicieli samolotów, śmigłowców i wiatrakowców do przylotu i zaprezentowania statku powietrznego na wystawie statycznej.

  Podczas Aerofestivalu zaplanowano dwudniowe międzynarodowe pokazy lotnicze, na które przylecą najlepsi piloci i grupy akrobacyjne z Polski i zagranicy. Częścią imprezy będą targi lotnicze Aero Fair. Aerofestival zorganizują wspólnie m.in. Port Lotniczy Poznań-Ławica i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

  Udział w pokazach statycznych mogą wziąć również prywatni właściciele statków powietrznych. Organizatorzy zapraszają do przybycia i zaprezentowania się odwiedzającym imprezę właścicieli pilotujących:

  • Samoloty turystyczne
  • Ultralighty
  • Wiatrakowce
  • Śmigłowce
  • Szybowce

  Zgłoszenia przyjmowane są na przylot oraz wystawę statyczną. Aby przyczynić się do tworzenia tego niecodziennego wydarzenia, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy,

  Aerofestival odbędzie się na czynnym lotnisku komunikacyjnym – według organizatorów stanie się tak po raz pierwszy w Polsce. Organizatorzy spodziewają się 150 tys. gości.

  Źródło: Aerofestival Poznań 2015