Ile kosztuje wynajem samolotu?

  Ile kosztuje wynajem samolotu?

  6572
  PODZIEL SIĘ

  Ile to kosztuje? – to najczęstsze pytanie, z jakim się ostatnio spotykam, kiedy rozmawiam o podróżowaniu wynajętym samolotem.

  Większości moich rozmówców wynajęcie samolotu kojarzy się z luksusem dostępnym nielicznym. Jeśli chodzi o luksus, faktycznie maja rację – prywatny samolot zapewnia w podróży warunki, o jakich mogą pomarzyć pasażerowie rejsowych lotów – ale  Z pewnością wpływa na to W biznesie liczy się szybkość działania – wiedzą o tym szefowie firm, którym konkurencja depcze po piętach. Nowoczesne techniki komunikacji ułatwiają i przyspieszają pracę, ale nawet najdoskonalsze telekonferencje nie zastąpią kontaktu osobistego. Menedżerowie i szefowie firm, którzy spędzają sporo czasu w podróżach, coraz częściej decydują się na wynajęcie samolotu. Dlaczego?

  Prywatny lot to wydatek kilkukrotnie większy niż bilet na lot rejsowy. Wydaje się, że to zbyt wysoka cena za komfort podróży i brak przypadkowych pasażerów na pokładzie, korzyści jest jednak znacznie więcej. Wszystko sprowadza się do oszczędności czasu, która przekłada się na zyski.

  Mniej czasu na lotnisku

  Zaczyna się na lotnisku. Małe samoloty pasażerskie nie potrzebują dużo czasu na przygotowanie do lotu, nie muszą też korzystać z rozbudowanej obsługi naziemnej. Czas odprawy pasażera jest znacznie krótszy, zwłaszcza, że bez czekania w kolejkach korzysta on z uprzywilejowanych, prywatnych bramek. Można więc przyjechać na lotnisko na kilkanaście minut przed startem, zamiast spędzać na nim godziny. Po wylądowaniu obsługa lotu załaduje bagaże wprost do samochodu, odpada więc czekanie na walizkę przy „karuzeli”

  Samoloty mogą korzystać z wielu lotnisk, nie potrzebują tak długiego pasa startowego jak duże maszyny. Startują więc z lotniska bliższego pasażerom i dolatują bliżej miejsca docelowego. Ich rozkład lotów jest dopasowany do jednego kryterium: planów pasażera.

  Szybsza podróż

  Prywatne loty nie są częścią rozkładu lotów, nie korzystają z urządzeń lotniskowych np. takich jak rękawy, więc nie mają ograniczeń, które dotyczą lotów rejsowych. Jeśli trzeba, samolot może być gotowy do lotu w ciągu kilku godzin. Jeśli jest to maszyna dwusilnikowa, może latać ponad poziomem chmur na wysokości nawet 9500 m, lot jest więc niezależny od pogody.

  Prywatność pozwala na pracę na pokładzie

  Oprócz szybszej podróży i oszczędności czasu na lotnisku, liczy się też spokój i dyskrecja. O wiele łatwiej pracuje się na pokładzie samolotu, kiedy dookoła nie ma innych pasażerów. Nawet klasa biznes nie ma gwarantuje warunków do prowadzenia poufnych rozmów biznesowych. Lot prywatnym samolotem umożliwia również chwilowe odcięcie się od natłoku komunikatów i skupienie przed spotkaniem w miejscu docelowym. Wielu pasażerów uważa, że na pokładzie samolotu są bardziej produktywni niż w biurze.

  Więc następnym razem, kiedy będziecie zastanawiać się, dlaczego firmy wydają pieniądze na wynajęcie samolotu dla swoich menedżerów zamiast płacić za bilety rejsowe, pomyślcie, że nie chodzi tylko o wygodę. Chodzi o oszczędność czasu i pieniędzy.

  BRAK KOMENTARZY

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ