Jak ominąć korki? Zadzwoń po air taxi i sprawdź cennik lotów

  Jak ominąć korki? Zadzwoń po air taxi i sprawdź cennik lotów

  Komercyjni operatorzy którzy operują w formule air taxi, oferują usługę czarteru samolotu wraz z wykwalifikowaną załogą. Działają zgodnie z prawem, o ile posiadają certyfikat przewoźnika (AOC).

  10734
  PODZIEL SIĘ
  Samolot dostępny jako air taxi jest gotowy do startu w ciągu 3 godzin od zamówienia

  Komercyjni operatorzy którzy operują w formule Air Taxi, oferują usługę czarteru samolotu wraz z wykwalifikowaną załogą. Działają zgodnie z prawem, o ile posiadają certyfikat przewoźnika (AOC). Do tej grupy należą także operatorów zajmujących się utrzymaniem statków powietrznych, należących do prywatnych właścicieli.

  W Polsce na tym rynku działa również grupa właścicieli niewielkich maszyn – zwykle o standardzie sportowym – którzy pilotują własne statki powietrzne z licencją turystyczną lub rekreacyjną. Jeśli jednak nie mają licencji pilota zawodowego ani certyfikatu przewoźnika na swój samolot, nie powinni zabierać na pokład pasażerów. Należy nadmienić, że są na rynku również firmy, oferujące usługi w obszarze Air Taxi, które nie posiadają koncesji na przewóz lotniczy, a zatem oferują te usługi nielegalnie.

  W Warszawie działają trzy lotniska, które obsługują loty typu Sky Taxi: Port Lotniczy Chopina, lotnisko w Modlinie i lotnisko Warszawa-Babice. Różnią się one jednak znacznie infrastrukturą. Najbardziej ruchliwe Okęcie proponuje również najwyższy cennik usług lotniskowych. Z kolei Babice dysponują słabą infrastrukturą, która uniemożliwia lądowanie przy gorszych warunkach pogodowych. Najdogodniejszym portem lotniczym dla lotów Sky Taxi jest Modlin, dobrze skomunikowany z centrum Warszawy, nowocześnie wyposażony i oferujący niższe ceny.

  Na koszty usługi Air Taxi wpływa nie tylko cennik usług lotniskowych. Cena zależy również od długości trasy, jaką wybierze pasażer, lotniska docelowego – wysokość opłat w poszczególnych europejskich portach mogą znacznie się różnić – oraz czasu oczekiwania na pasażera, o ile życzy sobie wracać tego samego dnia.

  Wyszukiwarka lotów i cennik są dostępne na smart-jet.pl