Loty dla wymagających! Pola golfowe w Europie dostępne w kilka godzin

  Loty dla wymagających! Pola golfowe w Europie dostępne w kilka godzin

  1079
  PODZIEL SIĘ
  Loty dla wymagających

  Miłośnicy golfa czy narciarze mają swoje ulubione miejsca w Europie, chętnie też odkrywają nowe. Niestety do wielu z tych miejsc trudno jest zorganizować szybki i bezproblemowy transport.

  Kitesurfing na Rodos, narty na Słowacji czy w Turcji, golf na Majorce lub w Szkocji – jest wiele interesujących kierunków, które chciałoby się mieć na wyciągnięcie ręki, ale możliwości szybkiego dotarcia do nich są ograniczone. Na szczęście nie trzeba już być zdanym na rozkład lotów i podróże o ściśle określonych datach wylotu i powrotu organizowane przez biura podróży. Wynajęcie prywatnego samolotu da nam poczucie swobody i umożliwi szybkie dotarcie do ulubionego miejsca wypoczynku.

  Dzięki lotom prywatnym Europa jest w zasięgu ręki

  Jest tyle pięknych zakątków w Europie, do których dotarcie bezpośrednio z Polski jest trudne. Dojeżdżamy długo samochodem, liczymy na loty czarterowe z biur podróży (dostępne tylko w sezonie) albo dolatujemy samolotem rejsowym do dużego miasta, a następnie organizujemy sobie transport do wybranej miejscowości.

  Podróż samochodem w Alpy to wielogodzinne przedsięwzięcie. Polscy zmotoryzowani narciarze wybierają najczęściej drogę przez Czechy do granicy austriackiej i dalej do austriackich kurortów lub ku Szwajcarii czy Włochom – ten wariant jest najszybszy. Nawet najkrótszy wariant, czyli trasa przez Czechy ku Alpom austriackim, to (licząc dojazd z Warszawy) ponad 1000 km i co najmniej 12 godzin ciągłej jazdy. Czas ten wydłuża się, jeśli natrafimy na korki na drogach dojazdowych (zwłaszcza przy zmianie turnusu). Droga do Szwajcarii czy wariant trasy przez Niemcy zabierze jeszcze więcej czasu i wymagać będzie zwykle zorganizowania sobie noclegu po drodze. W ten sposób tracimy na dojazd dwa dni, a do celu docieramy zmęczeni i zamiast na stok, kierujemy się często prosto do łóżka. Droga powrotna to również – w najlepszym razie – cały dzień jazdy. Tymczasem wybierając lot wynajętym samolotem, działającym jak taksówka powietrzna,  możemy znaleźć się na jednym ze stoków austriackich czy szwajcarskich Alp już w ciągu kilku godzin. Na pokład samolotu prywatnego możemy zabrać całą rodzinę (maszyna pomieści do 5 osób dorosłych lub np. dwie pary i dwoje dzieci) i samodzielnie zaplanować swój pobyt – trzymając się tylko własnego harmonogramu.

  Loty na wakacje w każdym kierunku

  Wakacje to okres, kiedy mamy do dyspozycji większą liczbę połączeń lotniczych z najpopularniejszymi kierunkami letnich wycieczek, a to za sprawą możliwości odbycia lotu samolotem wyczarterowanym przez biuro podróży, które dowozi swoich klientów do wybranego kurortu. Połączenia te mają jednak swoje wady, takie jak ograniczoną liczbę miejsc i bardzo nieelastyczne terminy – musimy bowiem dostosować się do czasu trwania wycieczki. Innymi słowy, możemy wylecieć i wrócić jedynie w tych dniach, na które biuro wyczarterowało samolot. Nie mówiąc już o tym, że liczba kierunków jest ograniczona, a poza sezonem większość spośród tych lotów się nie odbywa. Inną opcją jest wykupienie całej wycieczki, ale amatorowi surfingu czy golfa nie jest to potrzebne, gdyż jego wymagania co do miejsca i sposobu spędzenia czasu są ściśle określone. Najpiękniejsze miejsca do kitesurfingu w Europie są na wyciągnięcie ręki. Prywatny samolot wyląduje bez problemu na lotnisku na Rodos czy La Palmie – i to kiedy tylko chcemy. Nie będziemy ograniczeni sezonem czy dostępnością lotów. Na podobną wygodę mogą liczyć też zapaleni golfiści, którzy chcą skorzystać z pól golfowych na Majorce czy w Szkocji. Szkockie St. Andrews Golf Club jest uznawane za dom golfa i za jedno z najpiękniejszych pól na świecie, a Gullane Golf Club niewiele ustępuje mu sławą.

  Loty na narty bez problemów z bagażem

  Ponadwymiarowy bagaż nie stanowi problemu w wynajętym samolocie – do luku bez trudu zmieszczą się deski surfingowe, kije do golfa czy cały potrzebny nam sprzęt do sportów zimowych – od nart i łyżew po deski snowboardowe. Nie trzeba się obawiać, że przewożone rzeczy będą zbyt duże, walizki i inne pakunki zbyt liczne czy całość bagażu – zbyt ciężka. Przykładowo, bagażnik główny samolotu Cessna 421C pomieści do 270 kg ładunku. Będzie więc dogodny dla miłośników różnych dyscyplin sportowych. Nie tylko można przewieźć nim sprzęt do gry w golfa czy narty, ale także rowery, deski surfingowe i windsurfingowe, sprzęt do nurkowania z butlą, a nawet kajaki.

  Więcej o możliwościach podróżowania prywatnym samolotem na smart-jet.pl