Podróżuj bez ograniczeń! Takie możliwości dają prywatne linie lotnicze

  Podróżuj bez ograniczeń! Takie możliwości dają prywatne linie lotnicze

  2565
  PODZIEL SIĘ

  Prywatne samoloty nie są jedynie przywilejem celebrytów i najbogatszych grup biznesmenów, a prywatny lot nie oznacza konieczności posiadania maszyny na własność. Korzystając z usług prywatnych linii lotniczych, możemy wezwać „powietrzną taksówkę”, która odpowiednia będzie nie tylko w przypadku lotów biznesowych, lecz także rodzinnych wakacji, wypadu weekendowego czy nagłych zdarzeń losowych.

  Prywatny samolot jest dostępny praktycznie na każde zawołanie. Czy wypadnie nam niespodziewany wyjazd służbowy, spontaniczna weekendowa wycieczka, czy też pilnie musimy dostać się za granicę lub do miasta na drugim końcu Polski lub Europy w sprawie rodzinnej – taki lot możemy zamówić jak taksówkę – o każdej porze dnia i nocy. Mimo, że koszt wynajęcia samolotu wydaje się być wysoki, często okazuje się, że jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne od standardowych podróży w klasie biznes.

  Firma AirTravelGenius porównała różnego rodzaju rejsy z Londynu do Paryża dla ośmiu pracowników. Średnia cena za osobę okazała się najwyższa w przypadku lotu biznesowego (ok. 781 funtów), jednak dzięki elastyczności firmy czarterowej w planowaniu podróży pracownicy mogli spędzić ponad 8 godzin, pracując w miejscu docelowym. W przypadku podróży klasą biznes, która była tylko nieco tańsza (625 funtów za osobę), pracownicy mieli do dyspozycji jedynie 5 godz. 45 min na pracę. Gdyby musieli spędzić na miejscu cały dzień, do kosztów podróży rejsowym samolotem należałoby jeszcze doliczyć koszty noclegu i stratę czasu w kolejnym dniu. Widać więc, że z punktu widzenia efektywności pracy znacznie korzystniejsze okazują się rejsy wynajętym samolotem.

  Wynajem samolotów – podróżowanie z przyszłością

  Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, polski rynek lotniczy jest coraz silniejszy. Systematycznie rośnie liczba pasażerów; również oferta lotów jest zróżnicowana. W 2015 r. prognozuje się wzrost ruchu krajowego oraz dalsze zwiększanie się liczby pasażerów – ma być ona rekordowa i zbliżyć się do poziomu 26 mln osób. Jest to trend pozytywny, ale kryje w sobie także pewne zagrożenie. W Polsce brakuje strategicznego planu rozwoju lotnictwa; są plany dotyczące dróg, rozwijają się połączenia kolejowe, natomiast nie słychać nic chociażby w kwestii budowy centralnego portu lotniczego, który miał być hubem (portem węzłowym) położonym między Warszawą a Łodzią. Alternatywami mogą być z jednej strony tanie linie, wybierające zwykle mniejsze lotniska, z drugiej natomiast – linie czarterowe, dzięki którym osiągalne będą wszelkie kierunki krajowe i zagraniczne, niezależnie od tego, czy są one obsługiwane przez linie rejsowe. Decyzja o wyborze portu lotniczego oraz przewoźnika jest procesem złożonym. Istotną rolę odgrywa tu nie tylko cena, lecz także dostępność połączeń w wybranych kierunkach, ich częstotliwość oraz godziny czy też wizerunek portu i przewoźnika, na który składają się m.in. niezawodność, bezpieczeństwo i punktualność. Pasażer chce czuć się bezpiecznie, musi być obsłużony kompleksowo, ceni też sobie bardzo elastyczność.

  Samoloty czarterowe na rodzinne wakacje

  Planując wakacje zagraniczne, niektórzy preferują wykupienie wycieczki w biurze podróży, a inni wolą zorganizować sobie wyjazd samodzielnie od A do Z. Pierwsza opcja jest mniej elastyczna; wymaga za to mniej zachodu. Jest dobra np. dla osób niepewnie czujących się w podróży zagranicznej, nieznających języka itp. – często wolą one ustalony program wycieczki, opiekę polskojęzycznego rezydenta i cały pakiet wygód w opcji all inclusive. Opcja ta jest jednak kłopotliwa, gdyż terminy lotów są ściśle określone, a liczba destynacji ograniczona. Osoby planujące swoje wyjazdy samodzielnie cenią natomiast elastyczność i niekoniecznie wybierają terminy z góry narzucone. Dlatego szukają dogodnych połączeń w rozkładach linii rejsowych czy rozglądają się za lotami transferowymi. Samoloty czarterowe to jednak nie tylko maszyny opłacone przez biura podróży. Możemy je wynająć wyłącznie na użytek swój i rodziny czy grupy znajomych. Nie będzie wówczas stanowił problemu lot z mniejszego (mniej zatłoczonego) lotniska w Polsce do wybranego portu europejskiego i nie tylko. W ten sposób w dogodnym terminie wylądujemy, w wybranym porcie lotniczym Hiszpanii czy też zorganizujemy sobie długi weekend w Dubrovniku, nad Balatonem, w Karlovych Varach czy w jakiejkolwiek innej miejscowości, która posiada chociaż małe lotnisko. Do tego nie obowiązują nas żadne dodatkowe stawki za nadbagaż, a na pokład bez problemu możemy zabrać nawet czworonożnego pupila.

  Prywatne linie lotnicze dowiozą wszędzie i w każdej sytuacji

  W dobie otwartych granic i licznych możliwości pracy zarobkowej w krajach europejskich coraz więcej osób ma kogoś bliskiego mieszkającego poza granicami Polski, a coraz więcej firm poszerza swoje kontakty zagraniczne. Prywatne linie lotnicze to szybka i dostępna o każdej porze opcja transportu, dzięki której mamy szansę błyskawicznie znaleźć się u boku bliskiej osoby w przypadku trudnej sytuacji losowej, czy spontanicznie odwiedzić znajomych za granicą. Czarter samolotów to optymalny środek transportu dla gości uczestniczących w spotkaniach międzynarodowych, takich jak targi i konferencje. Przemysł spotkań w Europie, w tym w Polsce, przeżywa obecnie boom. Polscy przedstawiciele coraz dynamiczniej działają na arenie międzynarodowej – wchodzą w struktury organizacji, promują swoje produkty, ale także zajmują się promocją poszczególnych miast i regionów Polski. Coraz częściej uczestniczą w targach i spotkaniach międzynarodowych, a także organizują takie wydarzenia u nas. Spotkania międzynarodowe tego rodzaju stanowią okazję do zbudowania wizerunku danej firmy czy organizacji, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, potęgują inwestycje. Ich ranking jest bardzo wysoki, a firmy i organizacje nie szczędzą środków finansowych, aby wypaść na nich profesjonalnie – jest to bowiem inwestycja na przyszłość. Niejednokrotnie na potrzeby targów czy konferencji istnieje potrzeba przewiezienia nie tylko grupy reprezentantów, ale także licznych materiałów konferencyjnych, reklamowych i biznesowych. Często są one wysyłane w paczkach na długo przed eventem. Jest to przesyłka kosztowna, a i tak nie zagwarantuje, że materiały dotrą do celu bezpiecznie. Wybór prywatnego lotu czarterowego jest więc nie tylko optymalną metodą transportu gości, ale i wszelkich niezbędnych materiałów, które zostaną dowiezione w stanie nienaruszonym niczym w luku własnego samolotu.