Rozważnie planuj wyjazd służbowy swojego szefa! W podróży wynajętym samolotem

  Rozważnie planuj wyjazd służbowy swojego szefa! W podróży wynajętym samolotem

  1658
  PODZIEL SIĘ
  wyjazd służbowy swojego szefa

  Organizacja podróży służbowej szefa to przedsięwzięcie logistyczne, w którym ważne są m.in. takie czynniki jak wybór środka transportu oraz określenie i zagospodarowanie czasu potrzebnego na podróż tak, aby zniwelować zbędne oczekiwanie i nie wprowadzić nerwowej atmosfery pośpiechu.

  Samolot to najszybszy środek transportu, ale nawet najlepiej zaplanowane rejsowe loty potrafią spowodować stratę czasu – w ogólnym rozrachunku może się okazać, że szef dłużej przebywa na lotniskach niż na pokładzie maszyny.

  Zdarzają się też sytuacje, w których loty są z różnych przyczyn opóźnione, wówczas szef może nie zdążyć na spotkanie z ważnymi kontrahentami. Ma to niekorzystne przełożenie na interesy oraz prestiż firmy.

  Wynajem samolotu – najszybsza metoda dotarcia do celu

  Loty samolotem są powszechnie uznawane za najwygodniejszą, najbezpieczniejszą i przede wszystkim najszybszą formę transportu. Ale czy zawsze tak jest? Organizując grafik podróży służbowych szefa, musimy zwrócić uwagę nie tylko na odległość jaką ma do pokonania samolot, ale również na czas w jakim jest możliwe dotarcie na lotnisko. Zwykle jest ono usytuowane poza miastem (warszawskie Okęcie to jeden z wyjątków od tej reguły). Podróż rejsowa to także godziny spędzone w samych portach lotnicznych. Nadanie bagażu, odprawa, kontrola celna i wreszcie oczekiwanie na sam lot. Popularność rejsów lotniczych oznacza zwiększony ruch na lotnisku, którego przepustowość jest ograniczona. Do tego dochodzi konieczność zastosowania się do rozmaitych przepisów bezpieczeństwa. Długie kolejki w portach międzynarodowych to dzisiaj widok powszedni – dlatego wiele osób decyduje się na przybycie na lotnisko nawet na kilka godzin przed wylotem. Ograniczona liczba rejsów oraz z góry narzucony rozkład lotów to również kwestie, które zawsze trzeba uwzględnić. Ostatecznie, nawet najlepiej zaplanowany lot może się z różnych przyczyn opóźnić. Te wszystkie czynniki sprawiają, że optymalna organizacja czasu przeznaczonego na podróż służbową naszego przełożonego może być niełatwym zadaniem.

  Podczas planowania takiej podróży warto więc wziąć pod uwagę opcję wynajęcia samolotu prywatnego.

  Samolotem czarterowym jak własnym

  Najwygodniejszą opcją, choć pozostającą dla zdecydowanej większości w sferach marzeń, jest kupno samolotu. Specjaliści oceniają, że posiadanie własnej maszyny jest opłacalne, jeśli wykonuje się nią 250-300 godzin lotu w ciągu roku. Większość firm europejskich nie ma tak wielkiego zapotrzebowania. Wyczarterowanie samolotu nie różni się jednak aż tak bardzo od posiadania go na własność. Skorzystanie z usług prywatnych linii lotniczych jest bardzo proste, a zarezerwowanie lotu o dowolnej porze dnia czy nocy odbywa się błyskawicznie. Wystarczy zadzwonić lub skontaktować się mailowo z firmą czarterującą maszyny, wybrać dogodną godzinę odlotu, port wylotu oraz port docelowy… a resztą, włącznie z opieką nad bagażem, zajmie się już obsługa wyczarterowanego lotu. Pozostaje w przybliżeniu obliczyć czas potrzebny na dotarcie na lotnisko oraz z lotniska do miejsca spotkania biznesowego. Na procedury w porcie lotniczym wystarczy przeznaczyć ok. 20 min. Jest to niemożliwe do osiągnięcia w przypadku lotów liniami rejsowymi – tam na 45 min. czy nawet godzinę przed odlotem należy być już po odprawie i kontroli celnej. W przypadku lotu wyczarterowanym samolotem procedury ograniczone są do niezbędnego minimum. Dzieki temu nie dotyczą nas kolejki i nie musimy przechodzić przez bramki. Po wyjściu z samolotu prezes nie będzie musiał czekać na bagaż – zaoszczędzi ok 45 minut, które na odbiór bagażu poświęci pasażer linii rejsowych.

  Nagła zmiana planów – z wynajętym samolotem to nie problem

  Do najtrudniejszych przypadków podczas planowania podróży służbowej należy nagła zmiana jej terminów. Gdy bilety lotnicze są już zarezerwowane, zwrot biletów czy zmiana dnia przelotu mogą generować straty finansowe, nie mówiąc już o problemach natury organizacyjnej. Planując podróż można uniknąć zarówno tych strat, jak i nerwowego poszukiwania lotu odpowiadającego nowej dacie spotkania. W przypadku wyczarterowanego samolotu zmiana terminu podróży nie nastręcza problemów. Rozkład lotów zależy tu od nas i możemy dostosować go do wymagań szefa.

  Planowanie podróży ułatwia wyszukiwarka www.smart-jet.pl