„Samolot to moje latające biuro” – co o czarterach biznesowych mówią szefowie...

  „Samolot to moje latające biuro” – co o czarterach biznesowych mówią szefowie firm?

  1031
  PODZIEL SIĘ

  Firmy – duże i małe – twierdzą, że korzystanie z lotów biznesowych to dla nich kwesta sukcesu lub jego braku, czyli – życia lub śmierci. Zobacz, co mówią na ten temat:

  „Odkąd mam samolot do dyspozycji, zyskałem w Berkshire więcej możliwości – robienia interesów czy po prostu docierania tam, gdzie akurat potrzebuję. Przekłada się to na zyski – zrobiliśmy, czego nie zrobiłby, gdybyśmy nie mieliśmy samolotu na każde życzenie”.

  Warren Buffett, prezes Berkshire Hathaway, CNBC

  „Jeśli obie firmy są konkurencyjne w biznesie, ta, która korzysta z samolotów biznesowych może latać bezpośrednio na jedno z mniejszych lotnisk i spotkać się na obiedzie z klientem zanim inne zdążą dotrzeć na miejsce liniami rejsowymi.”

  William Garvey, The New_York_Times

  „Musimy uciec od symboliki korporacyjnych tłustych kotów palących duże cygaro na polu golfowym i zacząć widzieć myślących ludzi zebranych razem, tworzących pomysły i budujących kulturę biznesu.”

  Arne Sorenson, Dyrektor Finansowy, Marriott, Washington_Post

  Szef Bill Marriott zwraca uwagę, że podróże służbowe nie powinny być postrzegane negatywnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dzięki nim funkcjonują setki tysięcy osób zatrudnionych w przemyśle związanym z podróżami. Rezerwacje grupowe i podróże biznesowe dają sieci hoteli Marriott 80% przychodów.

  Washington_Post

  „Uważamy, że nadszedł czas, aby opowiedzieć historię widzianą z drugiej strony i udzielić wsparcia tym przedsiębiorstwom, które wykazały się rozsądkiem i odwagą, aby korzystać z branży lotniczej i nie tylko pomóc swoim firmom przetrwać obecny kryzys finansowy, ale szybciej wejść na drogę do ożywienia gospodarczego.”

  Jack Pelton, prezes i dyrektor generalny, Cessna, Wall Street Journal

  „Przez zdecydowaną większość czasu, samoloty biznesowe to latające biura, gdzie ludzie mogą prowadzić działalność i poufne rozmowy. To nie mogłoby się zdarzyć na pokładzie liniowego rejsu.”

  Ed Bolen, prezes i dyrektor generalny, National Business Aviation Association, Wall Street Journal

  „Prywatne samoloty umożliwiają pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw podróżować wygodnie do miejsc, których nie obsługuje wiele komercyjnych linii lotniczych. Tylko 500 z 5000 lotnisk w całym kraju jest obsługiwanych przez linie rejsowe.”

  The_Wichita_Eagle

  „Kolejne badania pokazują, że firmy, które korzystają z prywatnych przewozów lotniczych mają szansę prześcignąć w tej samej dziedzinie konkurentów, którzy nie używają samolotów biznesowych.”

  Thomas B. Haines AOPA Pilot Redaktor, AOPA_Pilot_Blog

  „Szef firmy ma ogromne obowiązki wobec swoich interesariuszy. Jego lub jej czas jest cenny. Marnowanie tego czasu w kolejce do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku lub borykanie się z opóźnionymi lotami jest, szczerze mówiąc, działaniem przeciwko akcjonariuszom. Latanie prywatnym samolotem nie jest aktem dekadencji – to jest po prostu sposób przemieszczania bardzo cennego zasobu w celu maksymalizacji wydajności Odmawianie menedżerom prawa do korzystania z tych samolotów jest równie korzystne dla firmy co odmawianie im prawa do korzystania z telefonów komórkowych lub komputerów „.

  Ben Stein, aktor, pisarz i prawnik, Yahoo _Finance

   

  Materiał powstał dzięki NoPlaneNoGain.org