Samoloty na usługach… biznesu

  Samoloty na usługach… biznesu

  1876
  PODZIEL SIĘ
  Rotterdam, centrum logistyki i największy port cargo w Europie

  Skuteczne prowadzenie interesów wymaga od przedsiębiorców coraz częściej spotkań z partnerami biznesowymi nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Europy. Dlatego też z roku na rok rośnie popularność czarterów biznesowych, które umożliwiają elastyczne dopasowanie podróży do harmonogramu spotkań, a także oferują większy komfort nawet w przypadku podróży na drugi koniec kontynentu. W świecie biznesu samolot przejął rolę służbowego samochodu.

  Jeszcze do niedawna wynajem prywatnego samolotu był uważany za przejaw fanaberii prezesa i niepotrzebny wydatek. Dziś, gdy polscy biznesmeni prowadzą interesy w całej Europie, koniecznością stało się szybkie przemieszczanie pomiędzy oddalonymi nieraz o setki i tysiące kilometrów oddziałami firmy lub miejscami spotkań z klientami czy podwykonawcami. Tego typu lotami zainteresowane są już nie tylko duże, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa.

  Przykładowo, dzięki czarterowi biznesowemu producent eleganckiej męskiej odzieży z Rzeszowa, szyjący ubrania na rynek polski i zagraniczny, nie musi oglądać się na loty rejsowe by udać się do Warszawy czy Paryża. Przedstawiciele firmy mogą w tym samym dniu polecieć na rozmowy do Lizbony, przestawić potencjalnemu klientowi kroje i modele oraz wrócić do kraju. Jeżeli w międzyczasie znajomy dostawca z południa Francji zadzwoni, chcąc zaprezentować nowe materiały, samolot wyląduje na lotnisku znajdującym się najbliżej miejsca docelowego.

  Wynajem prywatnego samolotu oznacza dla firmy, która prowadzi międzynarodowe interesy, większą elastyczność i oszczędność czasu. Lot może być dopasowany do indywidualnych wymagań dotyczących daty, godziny a nawet trasy. Podróżujący unikają ryzyka związanego z opóźnionym lub odwołanym lotem rejsowym, nie muszą również spieszyć się na lotnisko by odpowiednio wcześnie przejść wszystkie procedury bezpieczeństwa. Mają również pewność, że nie spotka ich utrata bagażu czy niepotrzebne przesiadki i związane z tym oczekiwanie na lotnisku. Biznesmeni cenią także komfortowe warunki lotu, w czasie którego mogą odpocząć lub przygotować się do spotkania.

  Nie bez znaczenia jest poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia lot samolotem biznesowym. Firma może mieć pewność, że poufne dane oraz informacje nie znajdą się w zasięgu przypadkowych współpasażerów czy konkurencji. Spełnianie najwyższych, potwierdzonych certyfikatami, standardów związanych ze stanem technicznym maszyn i wyszkoleniem pilotów również daje gwarancję spokojnego lotu. Wreszcie, warto zauważyć, że ze względu na swoją wielkość i ilość pasażerów zabieranych na pokład, małe samoloty biznesowe są mniej narażone na takie zdarzenia jak ataki terrorystyczne czy próby zestrzelenia. Może to być szczególnie istotne dla firm, na przykład z branży energetycznej, prowadzących działania w zapalnych punktach na świecie.

  Prywatny czarterowy samolot stał się obecnie jedną podstawowych potrzeb społeczności biznesowej. Dzięki niemu pracownicy mogą nie tylko szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce, ale także efektywnie wykorzystywać swój czas i energię na potrzeby swoich działań biznesowych.